SV wil met gemeente praten over vuurwerkkwestie

Donderdag, 30 maart 2017 08:13

De Supportersvereniging van NEC wil met de gemeente Nijmegen en de politie praten over een oplossing voor het vuurwerkverbod bij de laatste training voor de derby tegen Vitesse. Dat laten we vandaag weten op de site van De Gelderlander

,,We willen met de gemeente in gesprek’’, zegt Jeroen Rengers, voorzitter van de officiële fanclub van NEC. ,,Je ziet overal in Nederland dat supporters het wel zelf mogen organiseren. Kijk naar de eerste training van Feyenoord, naar Cambuur voor de derby tegen Heerenveen of onlangs nog naar de derby tussen PEC Zwolle en Go Ahead Eagles. Bij al die clubs wordt het gedoogd. Ik vind dat het ook bij ons in de gedoogstructuur moet. NEC heeft nu zelf een professioneel bedrijf ingeschakeld dat voor het vuurwerk gaat zorgen. Maar daarmee wordt de angel eruit getrokken.’’

We zijn rivalen, maar bij dit soort dingen kun je ook samen optrekken.Jeroen RengersBij Vitesse hebben de lokale autoriteiten voor de eerste keer een vuurwerkverbod opgelegd voor de afsluitende training. Rengers sluit een samenwerking met de Arnhemse supportersvereniging in deze kwestie niet uit. ,,We zijn rivalen, maar bij dit soort dingen kun je ook samen optrekken. We hebben hierin hetzelfde belang.’’

,,Vuurwerk hoort bij de laatste training voor de derby’’, vervolgt de preses van de Nijmeegse fanclub. ,,Het geeft een mooie boost aan iedereen. Het was ook altijd goed georganiseerd bij ons door sfeergroep Legio Noviomagum en de HKN (Harde Kern, red). Het duurde vijf minuten, er was politie bij. Er waren echter ook mensen die zelf vuurwerk meenamen, zwaar vuurwerk. Dat trok de aandacht. Daarom werd in Nijmegen voor de eerste derby van dit seizoen een voorbeeld gesteld. Dat vind ik jammer. Ik hoop dat deze traditie in ere hersteld zal worden.’’

Geplaatst in Uit de bestuurskamer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief! 

 

http://www.auto-onderdelenexpert.nl/

Vrienden van SV NEC

ANAC
Basten Assurantiën en Makelaardij
Betuwe Express
Café Hanneke Weurt
Crowe Horwath Nijmegen
Debo voegwerken
Dedicated
Fwork
F-Store.nl
Jac. Bongers Dranken
Jan de Boer Tuinhuizen
Klus-Connect.com
Lap & Hofmans Advocaten
Mazars Nijmegen 
Media Mail 
Moenen Woondecoratie
R'Estate Bedrijvenhuisvesting
Sportshop Richard Kregting
Tandheelkundig Centrum Nijmegen
Van Duinen Reclame
W.H.T. van Deelen BV Mediations

 

Ook lid worden? Klik hier